صفحه اصلی او کی ام دستگاه فلزیاب تصویری EXP4000

دستگاه فلزیاب تصویری EXP4000

0
دستگاه فلزیاب

دستگاه فلزیاب تصویری EXP4000

فلزیاب تصویری ساده بي نظير در جهان ساخته شده مختص گنج يابي (Treasure Detector)سادگي و قدرت بالاي اين دستگاه چه براي افراد مبتدي و چه افراد بسيار حرفه اي آن را در رتبه بهترين دستگاه براي جستجوي دفينه قرار داده است.

فلزیاب تصویری

فلزیاب تصویری یک تکنولوژی پیشرفته است که برای تشخیص و تمایز دادن مواد فلزی از دیگر اجسام استفاده می‌شود. این دستگاه بر اساس اصول فیزیکی و الکترومغناطیسی عمل می‌کند و با استفاده از تصویرسازی و تجزیه و تحلیل تصاویر، قادر است مواد فلزی را در زمینه‌های مختلف کشف کند.

فلزیاب تصویری از چندین قسمت تشکیل شده است که هر قسمت نقش مهمی در عملکرد کلی دستگاه دارد. این قسمت‌ها عبارتند از:

۱٫ سنسور: سنسور اصلی فلزیاب تصویری است که قادر است میدان الکترومغناطیسی را در اطراف خود تولید کند و با استفاده از این میدان، تغییرات میدان را در نتیجه حضور مواد فلزی تشخیص دهد. سنسور معمولاً در قسمت بالای دستگاه قرار دارد و قابلیت تنظیم و کنترل میدان الکترومغناطیسی را دارد.

۲٫ صفحه نمایش: این قسمت از دستگاه برای نمایش تصاویر و اطلاعات مورد نیاز استفاده می‌شود. صفحه نمایش معمولاً در قسمت جلوی دستگاه قرار می‌گیرد و به کاربر اجازه می‌دهد تا تصاویر را مشاهده کند و تنظیمات مورد نظر را اعمال کند.

۳٫ دسته: دسته فلزیاب تصویری از نقش مهمی برای حمل و نقل و استفاده آسان دستگاه برخوردار است. دسته معمولاً در قسمت پایین دستگاه قرار می‌گیرد و کاربر می‌تواند دستگاه را با استفاده از دسته به راحتی حمل کند.

۴٫ باتری: باتری فلزیاب تصویری از نیروی مورد نیاز برای عملکرد دستگاه تامین می‌کند. باتری معمولاً در قسمت پشتی دستگاه قرار می‌گیرد و قابلیت شارژ مجدد دارد.

علاوه بر این قسمت‌ها، فلزیاب تصویری معمولاً دارای چندین تنظیمات و ویژگی است که به کاربر اجازه می‌دهد تا عملکرد دستگاه را بر اساس نیازهای خود تنظیم کند. برخی از ویژگی‌های مهم فلزیاب تصویری عبارتند از:

– حساسیت: این ویژگی به کاربر اجازه می‌دهد تا حساسیت دستگاه را به مواد فلزی مورد نظر تنظیم کند. با افزایش حساسیت، دستگاه قادر است مواد فلزی را در فواصل کوتاه‌تر تشخیص دهد.

– عمق: این ویژگی به کاربر اجازه می‌دهد تا عمق تشخیص مواد فلزی را تنظیم کند. با افزایش عمق، دستگاه قادر است مواد فلزی را در عمق‌های بیشتر تشخیص دهد.

– حالت هدف: این ویژگی به کاربر اجازه می‌دهد تا نوع مواد فلزی مورد نظر را انتخاب کند. برخی از حالت‌های هدف معمول عبارتند از طلا، نقره، آهن، برنج و…

فلزیاب تصویری به عنوان یک دستگاه قابل حمل بسیار مناسب برای استفاده در محیط‌های مختلف مانند معادن، ساحل، پارک‌ها و… استفاده می‌شود. این دستگاه قادر است مواد فلزی را با دقت بالا تشخیص دهد و به کاربر اطلاعات لازم را درباره نوع و عمق مواد فلزی مورد نظر ارائه دهد. استفاده از فلزیاب تصویری در زمینه‌هایی مانند جستجوی گنجینه‌ها، کشف اسلحه یا مواد ممنوعه و حفاظت از اماکن امنیتی بسیار مفید است.

فلزیاب تصویری

داراي تشخيص اتوماتيک آنتن جي پي آر به اين منظور که آنتن اوريجينال وساخت خود شرکت اوکي ام به آن وصل شده باشد تا هم از آسيب به خود دستگاه جلوگيري شود و هم اينکه دستگاه بهترين کارايي را داشته باشد .

داراي قدرت نفوذ بالا در زمين که تا ۲۵ متر در زمين نفوذ ميکند و هر گونه دفينه ،تونل خاک به هم خورده و لايه هاي سنگ و ساروج را بر روي صفحه مانيتور خود آشکار مي سازد . از انجايي که مانيتور ان به دستگاه وصل است و هر اسکني روي صفحه مانيتور ان ظاهر ميشود و تا ده اسکن (به مساحت دلخواه )را ميتوانيد در حافظه داخلي آن ذخيره کنيد.

EXP4000

ابتدا ميتوان از زمين مورد نظرچندين اسکن گرفت و بعد در زمان مقتضي آنها را براي بررسي بيشتر به کامپيوتر منتقل کرد.بخش تفکيک (Discrimination ) حدودا مثل اسکن زنده عمل کرده و سرعت و قدرت کار را بالا مي برد وميتواند در تاييد نتايج اسکن اصلي بسيار مفيد باشد .اين دستگاه بهترين گنج ياب موجود در جهان مي باشد .چون هم کار با آن ساده است و هم اينکه حمل و نقل آن راحت است و هم اينکه بيشترين قدرت را بين دستگاه هاي موجود در جهان داراست .

EXP4000img1

قدرت نفوذ تا۲۵متر آن و حذف مواد معدني خاک و ديگر ناخالصي هاي سطحي اي اکس پي ۴۰۰۰ را به يکي از بهترين دستگاه هاي گنج يابي در جهان تبديل کرده است .

کشف هاي بسيار زيادي که با اين دستگاه در سراسر جهان از فليپين و مکزيک گرفته تا عربستان سعودي ولبنان وسوريه صورت گرفته است نشان از قدرت و کارايي دستگاه است تفكيك آن بسيار قوي است و ميتواند فلزات گرانبها را از فلزات بي ارزش تشخيص بدهد .اگر اين دستگاه را با Super Sensor به كار ببريد ميتوانيد از تفكيك آن تا عمق ۲۵ متر بهره ببريد كه در بين دستگاه هاي موجود مزيت منحصر به فردي مي باشد.

EXP4000img2

وسايلي که ميتوانيد با هم يا جداگانه به دستگاه اي اکس پي۴۰۰۰ خود اضافه کرده و کارايي آن را براي اهداف خاص خود بالا ببريد از اين قرار است:

آنتن ۲۵ سانتي متري :آين آنتن بهترين انتخاب براي پيدا کردن اهداف کوچک تا عمق ۲۵ متر مي باشد .علاوه بر آن براي گرفتن يک اسکن دقيق و کامل دو طرف پروب بايد يک فاصله از زمين داشته باشند .به اين معني که اگر يک طرف پروب با زمين ۱۵ سانتي متر فاصله داشته باشد و طرف ديگر ۵ سانتي متر اسکن دقيقي نميتوان انتظار داشت .

به همين خاطر آنتن ۲۵ سانتي متري مناسب ترين آنتن براي کار در مناطق صعب العبور , کوهستاني , جنگلي و… مي باشد .چون به خاطر کوچک بودن آن کنترل فاصله از زمين دو طرف آن هم بسيار راحت تر است.

آنتن ۵۰ سانتي متري ,۷۵ و ۱۰۰ سانتي متري :از لحاظ کارايي اين سه آنتن همان کارايي آنتن ۲۵ سانتي متري را دارند و تا همان ۲۵ متر نفوذ مي کنند واندازه آنها تاثيري در عمق نفوذ آنها ندارند .براي زمين هاي مسطح و صاف بهترين انتخاب آنتن ۷۵ و ۱۰۰ سانتي متري هستند چون سطح بزرگي را ميتوان در يک مدت کوتاه اسکن کرد .

به عنوان مثال مسافتي را که در يک رفت و برگشت آنتن ۱۰۰ سانتي متري ميتوان اسکن کرد با يک پروب ۲۵ سانتي متري ۴ بار بايد اسکن کرد تا آن سطح اسکن را پوشش بدهيم .اما اگر زمين شما مسطح نيست و امکان حفظ فاصله يکسان دو طرف پروب نيست استفاده از آنها توصيه نميشود و بهتر است که از سوپر سنسور يا آنتن ۲۵ سانتي متري استفاده کنيد .مناسب ترين سنسور براي اي اکس پي ۴۰۰۰ همين آنتن است و سيستم بيسيک و گلد با اين انتن ارائه ميشود.

EXP4000img3

سيستم دي دي وي يا سيستم فلزياب: بهترين وسیله براي تفکيک فلزات و حذف فلزات بي ارزش تا عمق دو متر مي باشد .با ولومي که روي دستگاه است ميتوان آن را تنظيم کرد که دنبال چه فلزي بگردد .مثلا ميتوانيد آن را روي آلومنيوم يا طلا يا نقره تنظيم کنيد و دستگاه فقط آن فلز را پيدا ميکند .از آنجا که اکثر ناخالصي ها و آلودگي ها از سطح زمين تا عمق يک متري مي باشند ميتوانيد براي حذف اين ناخالصي ها استفاده کنيد و همان فلز انتخاب شده (مخصوصا طلا) را پيدا ميکند .اين سيستم با دادن سيگنال صوتي و علاوه بر آن با نشان دادن نمودار روي مانيتور يا عينک پيدا شدن هدف را مشخص ميکند .تونل سنسور :اين يکي از پروب هاي عمودي دستگاه است که به همين صورت عمودي هم استفاده ميشود . همان طور که از اسم آن مشخص است براي پيدا کردن تونل ,حفره , اتاقک مخفي به کار ميرود .خيلي از وقتها هدف در عمق بسيار بالا قرار گرفته و يک تونل يا مسير مخفي براي رسيدن به آن ايجاد شده است .پيدا کردن اين مسير مخفي به معناي رسيدن به دفينه مي باشد .به همين خاطر در اين شرايط تونل سنسور با قدرت بالاي آن در يافتن حفره ها و محل هاي خالي بسيار مفيد و مورد استفاده است .اندازه اين سنسور ۵۰ سانتي متر است.

سوپر سنسور :يکي از مفيد ترين و قوي ترين سنسور ها براي تمام دستگاه ها مي باشد . اين وسيله عمق و کيفيت تصوير(رزولوشن) را بالا مي برد و حداقل تا ۵ برابر کيفيت تصوير را بهتر ميکند و عمق دستگاه را تا ۲۵ متر وبيشتر افزايش ميدهد . سيگنال هاي اضافي و پارازيت هاي خطا را هم حذف ميکند و تصويري با وضوح بالا و تقريبا بدون خطا نشان ميدهد .

در اي اکس پي ۴۰۰۰ يکي از مفيد ترين قطعات جانبي است که به خاطر استفاده بالا و زياد آن به همه خريداران توصيه ميشود که آن را به همراه دستگاه خود خريداري کنند .با وصل آن به دستگاه بخش تفکيک دستگاه را فعال ميکند و اين بخش تا ۲۵ متر در زمين نفوذ ميکند و تا همان عمق نفوذ تفکيک خوبي بين فلزات آهني و غير آهني انجام ميدهد و شما بلافاصله ميتوانيد بفهميد که در زير سوپر سنسور شما حفره يا فلز با ارزش يا فلز بي ارزش قرار دارد .

چون سوپر سنسور سيگنال هاي خطا را حذف ميکند استفاده از آن در نقاط ناهموار و سنگلاخ توصيه ميشود .در سري اکس پي ها از سوپر سنسور ميتوان در بخش مگنتومتر , تفکيک و اسکن زمين استفاده کرد .طول اين سنسور يک متر است و به صورت عمودي استفاده ميشود.

EXP4000img4

ترمو اسکن:سنسور حرارتي و به عبارت بهتر ردياب حرارتي و ليزري سري اکس پي اين ردياب يا سنسور را ميتوان به طور مستقل و( بهترين حالت آن که استفاده) با دستگاه هاي اکس پي مي باشد به کار برد .اگر با سري اکس پي ها به کار برود بهترين نتيجه را خواهد داشت و تنها ردياب حرارتي جهان است که تصويري هم مي باشد .اين ردياب به طور ايده ال براي پيدا کردن اطاقک , تونل ودفينه هاي بزرگ به کار ميرود .چون دماي حفره و دفينه بزرگ با دماي اطراف آن تفاوت دارد و چون اين دستگاه حساسيت بالايي در تشخيص تفاوت دماي دو نقطه دارد سريع ان موضوع را تشخيص داده و هم در عقربه پشت دستگاه نشان ميدهد و هم روي صفحه کامپيوتراين تفاوت دما را تصوير ميکند.

EXP4000img5

امتیاز post
 • نحوه کار دستگاه فلزیاب

  نحوه کار دستگاه فلزیاب

  دستگاه فلزیاب راسر شرکت ماکرو دارای تنظیماتی برای گنج یابی و فلزیابی می باشد شما در این وی…
 • فلزیاب تصویری ترو ویدو

  فلزیاب تصویری ترو ویدو ۳ بعدی

  چه چیزی فلزیاب تصویری ترو ویدوی ۳ بعدی را به بهترین فلزیاب موجود در بازار تبدیل کرده است؟ …
 • فلزیاب cf77

  فلزیاب CF77

  با فلزیاب CF77 امکان یافتن طلا، سکه(حتی یک سکه)، جواهرات، عتیقه‌جات و سایر اشیا کوچک در زم…
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *